Wszystko co musisz wiedzieć o montażu fotowoltaiki!

montaż fotowoltaiki

Zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na dachu to dobry krok, jednak wiele osób nie zastanawia się nad tym, jak to wygląda od środka. Często przypisuje się im wątki polityczne, co sprawia, że niektórzy się nie chcą na nie zdecydować. Istotne jest to, że dzięki nim można tak naprawdę sporo zaoszczędzić, chociaż i tutaj trzeba podkreślić, że nie wiemy jak będzie wyglądać rynek energii za parę lat i czy postępujący trend rosnących rachunków za prąd będzie się utrzymywać. Postanowiliśmy wyjaśnić parę rzeczy odnośnie montażu fotowoltaiki.

Czy można otrzymać dofinansowanie na montaż fotowoltaiki?

Zdecydowanie tak. Program rządowy „Mój prąd” pozwala prywatnym konsumentom na to, by przynajmniej w minimalnym stopniu osłodzić wysoki koszt zakupu oraz instalacji paneli. Montaż fotowoltaiki powinien być obwarowany skorzystaniem z możliwości dofinansowania, a skoro taka opcja jest, to grzechem jest niezrealizowanie tego. Tutaj jednak jego wysokość nie jest taka sama w każdym przypadku. Przede wszystkim dofinansowanie jest związane z mocą paneli. Jeżeli wynosi ona od 10 do 30 kW, to koszt dofinansowania wynosi do 20%, natomiast od 30 do 50 kW jest do 13% całej wartości, ale kwota w tym przypadku nie może przekraczać 20 tys. zł.

Ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych?

Nie będziemy ukrywać, że jest to tanie rozwiązanie. Dużą zaletą jest jednak konkurencja na rynku, dzięki której klienci mają dostęp do wielu ofert i tym samym mogą wybrać tę, która im najlepiej pasuje. Jednak co do samej kwoty, to chcąc skusić się na montaż fotowoltaiki trzeba wyłożyć na stół od 700 do 1000 zł za 1 kW. Chcąc jednak mówić o całościowym koszcie ich założenia na dachu, to w tym przypadku będzie to kosztować około 30 tys. zł, chociaż jest to w zależności od ilości paneli.

Montaż fotowoltaiki nie zajmuje wiele czasu

Często pojawiają się pytania ile czasu zajmuje montaż paneli. Nie trwa to zbyt długo, bo dobra firma potrafi wykonać taką usługę w 1-2 dni. Ułożenie paneli na dachu może trwać dłużej, chociaż tutaj istotne jest to, pod jakim kątem jest ułożony dach oraz to, ile paneli będzie instalowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.