Czy fotowoltaika dla firm jest opłacalna?

fotowoltaika dla firm

Z upływem czasu wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych stało się na całym świecie niezwykle popularne, zarówno na szczeblu przemysłowym, jak i w gospodarstwach domowych. Aktualnie bardzo dużo firm przestawia się na zieloną energię, a niektóre z nich dostrzegają w OZE całkiem nowe możliwości rozwoju. Jedna z najpopularniejszych obecnie technologii to fotowoltaika dla firm bazująca na wykorzystaniu energii słonecznej. Jakie korzyści przynoszą instalacje fotowoltaiczne dla firm?

Zyski z instalacji fotowoltaicznych dla firm

Dla większości przedsiębiorców liczą się najczęściej kalkulacje zysków i strat. Nie ulega wątpliwości, że te przemawiają zdecydowanie za przejściem na energię elektryczną czerpaną ze słońca. Inwestycja w panele fotowoltaiczne to ogromny krok w kierunku oszczędności w budżecie przedsiębiorstwa w nieodległej perspektywie. Nic więc dziwnego, że fotowoltaika dla firm cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Co więcej, dość często wywiera pozytywny wpływ na wizerunek danej firmy, jako organizacji ekologicznie świadomej. Doskonałym przykładem jest Innogy – lider na rynku energetycznym

Fotowoltaika dla firm i planowanie inwestycji

Instalacja fotowoltaiczna, która w zamyśle będzie przynosić korzyści powinna być odpowiednio zaprojektowana. O czym zatem należy pamiętać na etapie projektowania oraz budowy własnego źródła energii?

  • należy uzyskać odpowiednie pozwolenia i koncesję na budowę
  • instalacja fotowoltaiczna powinna być dopasowana do poziomu zużycia energii w danej firmie
  • montaż paneli fotowoltaicznych należy przeprowadzić w odpowiednio nasłonecznionym miejscu

Inwestycja w fotowoltaikę to znakomity pomysł, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę potencjalne dopłaty i dofinansowania ze źródeł rządowych. Co więcej, koszty instalacji w ostatnich latach gwałtownie spadły, za to ceny energii elektrycznej nieustannie wzrastają i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. To zatem idealny moment, aby przestawić swój biznes na zieloną energię elektryczną czerpaną ze słońca i zapewnić przedsiębiorstwu oszczędnościoraz niezależność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.