Energia elektryczna dla firm a wybór taryfy prądu

energia dla firm

Niezależnie od tego czy przedsiębiorca dokonał już wyboru taryfy energii elektrycznej i zastanawia się nad jego słusznością, ma on prawo do zmiany – zarówno taryfy, jak i dotychczasowego dostawcy prądu. Dzięki wybraniu właściwej taryfy możliwe jest zmniejszenie rachunków za prąd, a więc odnotowanie niemałych oszczędności w ciągu roku. Do wyboru są bowiem nie tylko taryfy jednostrefowe, ale także dwustrefowe, trzystrefowe czy też nawet czterostrefowe.

Energia elektryczna dla firm a wybór taryfy prądu

Energia dla firm to często indywidualne umowy i zależeć ona będzie w dużej mierze zależeć od tego wysokie będą rachunki za prąd. Jeśli taryfa zostanie odpowiednio dobrana do rzeczywistego zapotrzebowania na energię elektryczną w firmie, to przedsiębiorca może liczyć na uzyskanie niemałych oszczędności. W przeciwnym razie może z kolei dojść do nieświadomego przekraczania mocy umownej czy też do zużywania energii ponad umowny

energia dla firm

limit. W celu uniknięcia wysokich kar i dodatkowych kosztów warto zatem dobrze przeanalizować kwestię wyboru taryfy energii.

Zmiana taryfy i sprzedawcy energii elektrycznej

Każdy przedsiębiorca ma prawo zmienić nie tylko taryfę, ale i swojego dotychczasowego dostawcę prądu. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że obie te opcje nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Nawet jeśli zajdzie potrzeba wymiany licznika pomiarowego, to nadal przedsiębiorca niebędący jego właścicielem nie będzie musiał uiszczać jakichkolwiek opłat. Koszty wymiany licznika są bowiem ponoszone w tym przypadku przez dystrybutora. Kary umowne mogą spotkać jedynie osoby, które podpisały umowę sprzedaży na czas określony i chcą dokonać zmian warunków w okresie jej trwania. Jako, że nie zawsze sama zmiana taryfy energii jest w stanie zagwarantować uzyskanie pożądanych oszczędności, warto rozważyć także wybór innego sprzedawcy. Na rynku dostępnych jest wielu dostawców prądu, dlatego też warto porównać ze sobą ich oferty w celu znalezienia dla siebie tej najkorzystniejszej. Najprostszym i najszybszym sposobem będzie wówczas skorzystanie z porównywarek cenowych, które są powszechnie dostępne w Sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.