Gaz dla firm a kwalifikacja do grup taryfowych

gaz dla firm

Chociaż klienci indywidualni nadal nie mają dużego pola do popisu, jeśli chodzi o rynek gazu, to jednak przedsiębiorcy mogą już liczyć na znacznie bogatszą ofertę. W ich przypadku zmiana dostawcy gazu może okazać się bardzo korzystnym krokiem, wiążącym się z uzyskaniem niemałych oszczędności. Tym bardziej, że każdy może zmienić dotychczasowego sprzedawcę gazu i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Perspektywa zmniejszenia kwot widniejących na fakturach za gaz z całą pewnością przemawia na korzyść tego, aby jednak przejrzeć aktualne oferty dostępnych na rynku dostawców. Pojawia się ich coraz więcej i są w stanie zaoferować atrakcyjne warunki w celu pozyskania nowego klienta.

Gaz dla firm a kwalifikacja do grup taryfowych

Obecnie wyróżnia się kilka różnych grup taryfowych gazu, do których gaz dla firmkwalifikowani się biznesowi odbiorcy gazu. Taryfy te regulowane są odgórnie przez Prezesa URE. Kwalifikacja do grup taryfowych odbywa się przede wszystkim w oparciu o roczną ilość zużywanego paliwa gazowego i jego rodzaj oraz o miejsce odbioru gazu, ustaloną moc umowną i system rozliczeń.

Czy rzeczywiście warto zmienić dostawcę gazu?

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że może zmienić swojego dotychczasowego dostawcę gazu i to całkowicie za darmo. Nawet jeśli wiedzą, to często obawiają się zawiłości prawnych i nawet nie wiedzą, od czego w ogóle zacząć. Zmiana sprzedawcy gazu wiąże się oczywiście z wieloma formalnościami i nie jest to łatwe zadanie dla osób niewtajemniczonych, jednakże cała procedura może być prosta i bezproblemowa, jeśli upoważni się do jej przeprowadzenia nowego dostawcę. Po podpisaniu takiego upoważnienia wszystkim zajmuje się w imieniu klienta nowy sprzedawca. Zmiana dostawcy gazu jest najbardziej opłacalna w przypadku dużych przedsiębiorstw, ale mniejsze firmy także mogą odnotować niemałe oszczędności w skali roku. Nowy sprzedawca może zagwarantować stałą cenę czy też duel fuel, co z pewnością będzie korzystne. Nawet jeśli aktualnie zmiana dostawcy gazu wydaje się być dla danej firmy mało opłacalna, to jednak warto na bieżąco śledzić zmiany zachodzące na rynku gazu, gdyż konkurencja cały czas rośnie i pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.